skyamanda94
skyamanda94
05-02-2021
Mathematics
contestada
I need the answer ASAP
Respuesta :
rawrimadinosoar
rawrimadinosoar
05-02-2021
Answer:
72
Step-by-step explanation:
Answer Link
amandadiamondd
amandadiamondd
05-02-2021
The answer is D
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
the correlation r between the age of a car x , and the cars mileage, y is 0.768. what percent of the variation in mieage cannot be explained by diffrences in th
A clothing store charges $30 for 12 pairs of socks. A student says that the unit price is $0.40 per pair. What is the error? What is the correct unit price?
Which line best states the theme of John Donne"s Holy Sonnet 10? A. "...Rest of their bones, and soul's delivery" B. "Die not, poor Death, nor yet canst thou ki
Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate?
I know this isn't math but what would be the topic sentence? "First of all, being alive and healthy is key to a persons happiness. For example, my friends mom
i need help.... Explain three of the long-lasting and influential innovations of the Egyptians.
what did confucius believe to be requirments of a sucessful government
WHAT IS (2x2A5)x35= please answer
The four Ps of marketing include product, price, place, and __. 1 Point A. production B. promotion C. prime location D. progressive marketing
Which pairs of angles below are alternate interior angles? Check all that apply.