Need helpp fastt plss will give brainliest to who is correct plss helpp!!!!!!!!! It a test I need good grades PLSSSS HELPPPPP!!!!!!!!!!

Need helpp fastt plss will give brainliest to who is correct plss helpp It a test I need good grades PLSSSS HELPPPPP class=

Respuesta :

Answer:Under↓↓↓

Step-by-step explanation:

The unit costs are $0.95 per pound for the 1-pound bag. $0.94 per-pound for the 2-pound bag and $0.92 per pound for the 3-pound bag. The unit cost decreases as the quantity of sugar increases.

0.95/1=0.95

1.88/2=0.94

2.76/3=0.92

Brainliest if Possible pls =D

Q&A Education