Need helpp fastt plss will give brainliest to who is correct plss helpp!!!!!!!!! It a test I need good grades PLSSSS HELPPPPP!!!!!!!!!!
Answer:Under↓↓↓
Step-by-step explanation:
The unit costs are $0.95 per pound for the 1-pound bag. $0.94 per-pound for the 2-pound bag and $0.92 per pound for the 3-pound bag. The unit cost decreases as the quantity of sugar increases.
0.95/1=0.95
1.88/2=0.94
2.76/3=0.92
Brainliest if Possible pls =D