Please help me with my weekly im confused on how to figure this out please HELP!
Answer:
Last week, Chen bought 812 gallons of gas at $2.30 per gallon. This week, he bought 4310 gallons of gas at $2.70 per gallon.
What was his total cost?
Enter your answer in the box.
Step-by-step explanation: