Respuesta :
You will do 2 simple problem first for the cost per box the equation would be 95.94 divided by 6= b or 15.91
then to find the cost per tile it would be 15.9 divided by 20 = t or 78 cents per tile
then to find the cost per tile it would be 15.9 divided by 20 = t or 78 cents per tile
Answer:
Step-by-step explanation:
6b= 95.94 divide will give you $15.99 then divide 20 into 15.99 will give you .7995 they said nearest cent.