Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
What happens to Atticus at the end of chapter 22 tkam
If a 35 year-old woman has averaged 8 hours of sleep each 24 hours, how many days of her life has she spent sleeping?
Which correlation coefficient obtained from modeling advertising and sales data of tutti frutti ice cream expresses the strongest correlation of the data? a.r
PLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
How does a spring pulse reflected from a rigid wall differ from the incident pulse?
Submarines sometimes make a "pinging" sound to determine the depth of an object in the ocean. This process is called A. sonar. B. radar. C. refraction. D. d
Choose the word that best fills in the blank. He went into a long _____ about the outcome of the last election after it was mentioned on the news. A. Fas
what was the job of the committee of correspondence
How and why did the goals of the united states foreign policy change from the end of the first world war to th end of the korean war?
Helllppppppppp meeeeee