Respuesta :
You would work 8 hours at the grocery for $80 and teach 3 music lessons for $45. you would have $125 in 11 hours of work.
He works 6 hours at the grocery store, which is $60. Then he works 4 hours teaching music lessons, which is $60. If we add 60 and 60 we will get exactly $120.
Hope this helps.
Hope this helps.