jaylenevalle jaylenevalle 05-02-2018 Mathematics contestada A restaurant sells a coffee refill mug for $6.75. Each refill costs $1.25. Last month Keith spent $31.75 on a mug and refills. Write an equation you can use to find the number of refills that Keith bought.