jazz104 jazz104 05-12-2017 Mathematics contestada A nursery owner buys 5 panes of glass to fix some damage to her greenhouse the 5 panes cost $14.25 unfortunately she brakes 2 more panes while pairing the damage what is the cost of another 2 panes of glass