Respuesta :
Take the price of the peas, and divide that by the pounds of peas you will get. That will give you how much per pound of peas.
4.68/2.4=1.95.
Meaning a pound of peas would cost $1.95.
4.68/2.4=1.95.
Meaning a pound of peas would cost $1.95.