$10 dollars for a pound of Almond's. $12 for a pound of Walnuts. Gerald spent a total of $70 dollars. He got 6.3 pounds of Walnuts. How many pounds of Almonds did Gerald buy and how much did it cost for the almonds. Algebra I.

Q&A Education