gravellette
gravellette
04-12-2017
Mathematics
contestada
estimate the unit price "3 for $13.47
Respuesta :
gmiller21940
gmiller21940
04-12-2017
13.47 x 3 = 4.47.
so, 4.47 is the unit price
Answer Link
Topmadworld
Topmadworld
04-12-2017
Hey there,
3 = $13.47
1 = $13.47 / 3
= $4.49
=
$4.50
Hope this helps :))
~Top♥
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
what portion of slaves were freed after the emancipation proclimarion? A)all of them B) only the slaves in the south/slaves in the rebellion C)None of them
Order from least to greatest. 7/9. 10/9. 0.62 Please help thanks
Please answer this question!! 40 points and brainliest for sure!
Carol has $30 to spend on gasoline for her car. After buying 8 gallons,she has $4 left. How much did each gallon of gasoline cost?
A 41 g ball rolls around a 64-cm-diameter L-shaped track at 55 rpm. What is the magnitude of the net force that the track exerts on the ball? Rolling friction c
One painter can finish a certain job 5 hours before another painter who is doing the same job. When they work together they can finish this job in 6 hours. How
A milestone can be a deliverable but it need not be. true or false
What does employable mean?
What is the relationship between space peace in more in JFK's speech race to space
Find 4 1/5 · 7 2/3. A. 28 2/15 B.28 3/10 C. 32 1/5 D. 32 3/5