Respuesta :

You would multiply 2.32 by 2 which is 4.64, so the answer is 4.64. :)

We have that for the Question "Steven buys 2.32 pounds of trail mix and twice as many pounds of dried fruit what is the total cost" it can be said thatthe total cost of dried fruit  is

X=4.64 Pounds

From the question we are told

Steven buys 2.32 pounds of trail mix and twice as many pounds of dried fruit what is the total cost

Generally the equation for the total cost  is mathematically given as

X=  pounds of trail mix *2

Therefore

X= 2.32*2

X=4.64 Pounds

Hence

the total cost of dried fruit  is

X=4.64 Pounds

For more information on this visit

https://brainly.com/question/19007362?referrer=searchResults

Q&A Education