Respuesta :
What we know:
.26 per ounce of crackers
1 box=10ounces
Waht we need to find:
Cost of box= $2.60
.26×10=2.60
.26 per ounce of crackers
1 box=10ounces
Waht we need to find:
Cost of box= $2.60
.26×10=2.60