austin000 austin000 05-10-2017 Mathematics contestada Judy bought 2 cotton candies and 2 funnel cakes. Her total cost was $10. Wayne bought 3 cotton candies and 1 funnel cake. What was the total cost of Wayne's food? a. too little b. too much