ms.Jackson and 3 of her friends went out for sushi. They order 6 rolls and 4 sodas. The soda is $3.75 less than the rolls. They spent a total of $70.50. What is the cost of one roll, Write and equation and solve.

msJackson and 3 of her friends went out for sushi They order 6 rolls and 4 sodas The soda is 375 less than the rolls They spent a total of 7050 What is the cost class=
Q&A Education