mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
the price received for a bicycle is given by the equation b = 100 – 10x2, where x is the number of bicycles produced, in millions. it costs the company $60 to m
Using your idea about how to solve this DUI problem, list two actions you can take that will make more people aware of this issue.
what is greater 1/6 or 2/11
3x + 2y = 4 2x - y = 5 (a) This system of equations has no solution. (b) has one solution. (c) is coincident.
with regard to the electoral college, many states now mandate that their electors go to the candidate who wins the popular vote, fueling the argument that the e
what does the quotation phrase mean in each sentence? Please answer all of the questions. Melissa heard the last piece of cake "calling her name" from the refr
lashonda purchased a prepaid phone card for $20 . long distance calls cost 18 cents a minute using this card. lashonda used her card only once to make a long di
You are planning on purchasing a new car and have your eye on a specific model. You know that new car prices are projected to increase at a rate of 5% per year
In Tanzania, ____ wanted to build a classless society.
how do you solve (3*x) *7