jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
A share of stock in the Lofty Cheese Company is quoted at 25 1/4. Suppose you hold 30 shares of that stock, which you bought at 20 1/4. If you sell your
What multiplies to 36 and adds to 10
how do you work out 837 divided by 27
what fractions are equivalent to 15/45
What would you call a species that first enters an environment in the early stages of succession? A. A pioneer species B. An alien species C. An invasive speci
how do you use counterpoint and drawback in a sentence
What prompted the steel strike of 1919
PLEASE ANSWER! I AM GIVING OUT LOTS OF POINTS! IM DESPERATE! Alyssa claims that dividing by 4/5 is he same thing as multiplying by 5 then dividing by 4. Is she
What is negative three-fourth times eight
Do any one know what is number language