joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
11 times 4 and 1 3rds
Trent and Chris are musicians, and they recently played a concert for 20,000 fans. The rectangular venue measured 87 yards by 57 yards. What was the approximate
while your finger is still pushing the coin, there are four forces acting on the coin: what are they?
write the rate 1/7 inch ----------------- as a unit rate 1/14 minute
What chemical compound is C2HsOH?
If a fair quarter is flipped 3 times . What is the probability of getting exactly three heads? round to the neast thoudsands.
why do you use cubic units and not square units to find the volume of solid figures?
Paula caught a tarpon with a weight that was 10 times as great as the weight of a permit fish she caught . The total weight of the two fish was 132 pounds. How
step by step how to solve 3y + 5.2 = 2 - 5y
why is water so important in metabolism