mateenbizarosmuo9 mateenbizarosmuo9 05-07-2017 Mathematics contestada Martha is taking the bus into work 3 times a week (12 times a month) for $4.50 a day. Would it be better to continue to pay daily, or buy the monthly pass for $59?