What a tray of plants for $8.15 there were 16 plants only in the tray. If Landon only bought 1 plant about how much would it have cost

Respuesta :

1 plant would cost you $1.96. cause in one tray has 16 plant you divide that into $8.15 and you'll get $1.96 for one plant.
 
So you divide it and you get 0.50 cents each
Q&A Education