Two customers at a fresh produce store are each purchasing cantaloupes and grapefruit. The first customer purchases two cantaloupes and two grapefruits and pays $9.90 ( ). The second customer purchases four cantaloupes and two grapefruits and pays $13.20 ( ). Which equation below can be used to find how much each cantaloupe costs?

Q&A Education