ENGAGEMENT: Strawberries A grocer can buy strawberries for $1.38 per pound.Write an equation relating, the cost, and, the pounds of strawberries. A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order? EXPLORATION: Cat Food Performance Task Carol has two cats, Rover and Bobo.Rover eats 3/4 of a can of cat food each day and Bobo eats 1/2 of a can of cat food each day.Cat food costs $5.00 for three cans. It is only sold in 3 can packs. 1. How much does it cost Carol for a 60-day supply of cat food for her two cats? $________Show your work.60 Days - $_____