georgina23
georgina23
01-02-2017
Mathematics
contestada
Help please ???i really don't know this one
Respuesta :
answerrrmeee
answerrrmeee
01-02-2017
What grade are you in
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
Installing an automated production system costing $278,000 is initially expected to save Zia Corporation $52,000 in expenses annually. If the system needs $5,00
An electrician uses the function f(x) = 60 + 40x to calculate the total cost, in dollars, for a service call that takes x hours to complete. What does the coef
Create a line that is parallel to AB and passes through point C
Find the area of a triangle that has a base of 6 foot in the height of 5 foot
A teacher has a 2-gallon container of juice.She gives each student 1/2 cup of juice.Which equation represents the amount of juice that remains,y,after x student
Given: AC is a diameter of circle O and the measure of angle BAC =27. Find the measure of angle BOC.
cereal is on sale for $3.60 for a 9-ounce box. what is the price per ounce?
can someone pls help me ??
A car on a roller coaster starts at zero speed at an elevation above the ground of 26 m. It coasts down a slope, and then climbs a hill. The top of the hill is
Find the equation of a line that is perpendicular to y = (1/6)x + 4 and passes through the point (3, 8).