staceybobko staceybobko 05-04-2022 Mathematics contestada PLEASE HELP ASAP Zeke has spent $3.75 on gel pens in the past, and now he plans to buy some new ones. The new gel pens cost $1.25 each. If Zeke buys 6 new gel pens, how much will he have spent on gel pens in total?