dweet dweet 06-01-2017 Mathematics contestada for each situation find the unit rate and write an equation relating the two quantities 1. 3 dozen apples for $4.50 2. 30 bottles of water for $4.80 3. 24 ounces of mozzarella cheese for $2.88