Seudónimo
Seudónimo
05-01-2017
Mathematics
contestada
Help me it's doesn't make sense I suck at math
Respuesta :
eclehmLee
eclehmLee
05-01-2017
To find cost per sq. ft. take total cost, $428.75, and divide it by the amount of sq. ft., 24.5 sq. ft.
$428.75/24.5sq. ft.= $17.5 per sq. ft.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
The Triangular Trade Based on what you learned about the Triangular Trade, how did trade and Tercel change the world?
Do dead trees have cells
Which number is an element if the range of the equation y=3x+2 for the domain of (-3, 4, 6)?A. 7B. 12C. 14D. 18
Substitute the given value and evaluate the expression: ( 27 1/2 + E squared) ÷ 1/3, for E is = 5
The chemical symbol for nitrogen is A Na B Ni Ne DN
On Saturday, Mark sold 2 7/8 gallons of lemonade. On the same day, Regan sold 2/3 as much lemonade as Mark. How much lemonade, in gallons, did Regan sell?
I am thinking of a number i multiply by 11 and add 22 i get the same answer if i miltiply by 4 and add 113 whats my number
Describe the importance of Dr. Martin Luther King, Jr.
Give an example of an embedded systems application.
Need help with this Spanish please