Zquintanar Zquintanar 04-11-2021 Mathematics contestada Bob is buying the soccer team snacks after their game today. 8 players want cookies and 5 players want ice cream cones. If ice cream cones cost $1.25 each and cookies cost $1.75 each, how much will Bob spend on snacks for the team? pls show steps