sanjeshnichand493 sanjeshnichand493 05-10-2021 Mathematics contestada You have $30 to buy muffins. However, at the shop you can only buy 1 muffin for $4. a) Write an inequality from the above information b) Solve this inequality to find the number of muffins you can buy c) How much money will you have left over