frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
In the figure above, XYZ is equilateral, with side of length. If WY is a diameter of the circle with center O, then the area of the circle is (A) √3π/4 (B) 2
Two lines intersect in one point. True or False
Three different cell structures are used for locomotion. They are _______. A. protozoans, amoeba, and heterotrophs B. protozoans, pseudopods, and heterotrophs
what is 3/8+1/8 in a single fraction
cheyenne is playing a board game. her score was -275 at the start of her turn, and at the end of her turn her score was -425. What was the change in Cheyenne's
name two wars fought by the united states in the 1900s
Thomas Eakins' portraits are often idealized true or false
A cell phone manufacturing company wants to display the average sales of their new phone model for a particular month across six countries. Which method of dat
The 54.9-g sample of the compound X2O7 contains 33.6 g of oxygen atoms. What is the molar mass of element X?
what is the difference between the Paleolithic era and the Neolithic era