BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
The Mycenaeans were located in this country.
what number minus 9 is equal to -18
Asexual reproduction is based on a type of cell division known as _____. mitosis meiosis
Which practice was common among modernist poets?
In the first month of 1933, Hitler became the prime minister, or chancellor, of Germany. With the information given in the sentence, a chancellor is the same as
What North American river empties into the gulf of California
Which statement about novels is true? A.They use dramatic elements to depict the flaws of human nature in a succinct, poignant way. B.They use poetic techniques
The brain is divided into the _______. A. Cerebrum B. Cerebellum C. Brain stem D. All of the above
Express 750 dg in g.
How do I get the answer to 3(-2-3x)=-9x-4