Ill give brainliest
......
Answer:
D. $7.88
Step-by-step explanation:
All you have to do is multiply the number of apples by the cost of each apple. Fractions won't change the equation.
Shown Work:
4 1/2 × $1.75 = $7.875 -- round to nearest 100ths place -- $7.88