yohansegarcia0666 yohansegarcia0666 05-05-2021 Mathematics contestada At a cake sale, David bought 3 cakes and paid $10.50. At the same price, Lisa bought 4 cakes and 8 cookies and paid $14.80. What was the price of a cake and the price of a cookie