Respuesta :
Answer:
2.50 (b)
Step-by-step explanation:
30 divided by 12 is 2.5 which is equal to 2.50 :)
Answer:
b) 2.50
Step-by-step explanation:
$40 - $10 = $30 spent on popcorn
$30/12 = $2.50 per bag
Answer:
2.50 (b)
Step-by-step explanation:
30 divided by 12 is 2.5 which is equal to 2.50 :)
Answer:
b) 2.50
Step-by-step explanation:
$40 - $10 = $30 spent on popcorn
$30/12 = $2.50 per bag