annylovescupcake annylovescupcake 05-03-2021 Mathematics contestada A vendor supplies 38 litres of milk to a students hostel in the morning and 48 litres of milk in evening every day.If the mik costs Rupees 48 per litre , how much money is due to the vendor per week