The football team had food catered before the Thursday night game. The team ate 24 sandwiches and 36 cookies for $129. Write an equation in standard form to represent the cost of sandwiches and cookie. (I also need to know the equation in slope intercept form and how much the cookies would cost if sandwiches are $3.50 each)