liliari09 liliari09 05-02-2021 Mathematics contestada Daniel wants to buy Five-sixths of a pound of pecans. Pecans cost $7.98 per pound. How much will Daniel spend on pecans? A. $6.65 B. $7.15 C. $8.00 D. $10.00