Marigolds190516 Marigolds190516 05-02-2021 Mathematics contestada Enrique goes to Tillys to buy a few pairs of jeans and T-shirts to match. The jeans cost $40 each and the T-shirts cost $20 each. If Enrique spends $320 on 10 items, how many pairs of jeans and how many T-shirts did he buy?