quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
N the _______ stage of the body's reaction to stress, the body becomes extremely susceptible to disease because it seems to lose its ability to respond to any n
Pat's 18th birthday falls on a Saturday. What day of the week will it be on his 20th birthday? (Neither year is a leap year.)
kali spent $50 on 4 rose bushes and 1 geranium. jasmine spent $118 on 8 rose bushes and 11 geraniums. what is the cost pf one rose and one geranium?
What did the framers of american government hope to avoid by using the principle of separation of powers?
An orderly series of steps in which the dna in the nucleus of the cell is equally distributed to two daughter nuclei is called _____.
Other things constant, an increase in marginal tax rates will a. decrease the supply of labor and reduce its productive efficiency. b. decrease the supply of ca
phone compuny charges a flat fee of $17 per month, which includes free local calling plus $0.08 per minute for long distance calls. The taylor’s phone bill for
What is 30 rounding to the nearest ten
help me I will be giving brainiest! 32 points
One of the unique characteristics of water is its ability to maintain a constant temperature within large aquatic systems. why is this important to an aquatic e