fh0304198 fh0304198 05-12-2020 Mathematics contestada You bought 5 chocolate bars and 8 blow pops for $23.25. Your sister bought 2 chocolate bars and 13 blow pops for $21.55. How much did each chocolate bar cost? Each chocolate bar cost $