meredithcarter meredithcarter 05-12-2020 Mathematics contestada Addison filled up his car with gas to prepare for a road trip. Addison spent $58.60 for 22 gallons. What was the price per gallon? (round to the nearest hundredth if needed) (UNIT RATES QUESTION NEED HELP WITH IT NOW!!!!!)