brasne9 brasne9 05-12-2020 Mathematics contestada Stacy buys 3 CDs in a set for $30.38. She saved $6.64 by buying the set instead of buying the individual CDs. If each CD costs the same amount, how much does each of the 3 CDs cost when purchased individually?