Respuesta :

Answer: I can’t see could you make it closer

Step-by-step explanation:

Answer:

Answer: $22.5

Step-by-step explanation:

Explanation: 12*12 (because you are multiplying the 12 oz by the 12 apples)=144 oz.

1 Pound= 16 oz. 144 oz=9 Pounds.

Now you multiply the $2.50 by 9 (2.50*9).

That will give you $22.5 which is the final answer.

Q&A Education