i need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Answer:
Answers
Step-by-step explanation:
1.) 4 weeks = 28 days
12 x 4 = 48 in
2.) 13.95 ÷ 4 = 4.65
3.) 9 ÷ 4 = $2.25 per pound
4.) yes, 4 x 4 = 16, 9 x 4 = 36
Can i get a brainiest if right? Have a good day! I hope this helps