Elitheballer2332 Elitheballer2332 04-12-2020 Mathematics contestada A mother paid $15.05 for flour at a store that sells flour for $0.86 per pound. How many pounds of flour did the mother buy? Enter your answer as a decimal. ಠಿ_ಠ