ilonasabadash11 ilonasabadash11 04-12-2020 Mathematics contestada Li bought five lip balms. Each lip balm costs the same amount. She spent a total of $7.25. a. Using the variable c to represent the cost of each lip balm, write an equation that represents the situation. (1 pt) b. Solve the equation. (2 pts – 1 pt correct answer, 1 pt for showing work)