Respuesta :

Answer:

Around 9.39 dollars

Step-by-step explanation:

First i divided 7.50 dollars by 12 and i got 0.625 dollars.I mutiplied 0.625 by 3 and got 1.875. then i added it to 7.50 and got 9.39 dollars

Q&A Education