Find the unit rate

5 calculators cost $180 ________________________



Mowed 6 yards for $30 ________________________



10 chocolate bars cost $17 ____________________



5 movie tickets cost $35 __________________________



$19 for 5 books _______________________________



200 bagels in 2 hours ________________________




56 people can ride the Ferris Wheel in 4 hours _____________



5 cans of green beans for $3.20 ______________________



3 pounds of bananas for $3.06 ________________________




4 tickets to the movies costs $36 ___________________

PLEASE HELP BRAINLIEST IF CORRECT

Q&A Education