aundreaibanezxo aundreaibanezxo 04-12-2020 Mathematics contestada Debbie went to the store and bought 4¼ pounds of apples for $6.00. What is the cost per pound per pound of apples? Round your answer to the nearest CENT, if necessary.( im in middle school so pls keep it simple)