klewisiii
klewisiii
03-12-2020
Mathematics
contestada
Another one for you!
Respuesta :
priyapatel3939
priyapatel3939
03-12-2020
Is this from khan academy?
Answer Link
Helpmeplease07
Helpmeplease07
03-12-2020
24.5 for 7
14 for 4
I’m pretty sure theses are right sorry of not
21 divided by 6 is 3.5 so the ratio is
1:3.5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
This might be really easy, but what is the difference between a factor and a multiple between numbers?
A sunflower Is two weeks old it is 38 centimeters tal when it is six weeks old it is 114 centimeters tall how tall is a sunflower plant that is a 3 1/2 weeks o
?____ustedes estadounidenses? A) eres B) somos C) soy D) son Mi amigo se llama diego y es ___ A) argentina B)argentino C)argentinas D) argentinos
What laws forbade people from using public bathrooms because of their skin color?
8. John has to hit a bottle with a ball to win a prize. He throws a 0.4 kg ball with a velocity of 18 m/s. It hits a 0.2 kg bottle, and the bottle flies forward
If you were to study bodies of water, landforms, and the natural resources found on our planet, you would be learning about ______________. A.human geography B.
Tony is saving money to buy a game. So far he has saved $24, which is three-fourths of the total cost of the game. How much does the game cost?
joslyn wants buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencil for $6.00 how much money does she needs
What is the unit price of $16 for 4 quarts
find each sum. 27.58 + 40.5