caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

What was important about Charles Martel's victory at the Battle of Tours
What are two domestic acts Lincoln is credited with during his presidency?
How do you express height in feet by only using a mixed number
What is 20/6 in an simplified form?
Who is Governer of FL?
If u add 5 to me and then divide by 9,u get 3. What number amI?
A gallon of latex paint can cover 300 square feet. Felix has a pentagonal room in which all the sides have the same lenth of 10 feet thr room has a 8 foot celin
what us an open attack, usually armed
What happens to the Mississippi River water when it flows into the Gulf of Mexico?
what do biomes have in common?